Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) звернулося до Офісу Генерального прокурора щодо повторного арешту так званих облгазів Фірташа, арешт яких днями скасував Вищий антикорупційний суд.
“В результаті такого рішення ВАКС питання щодо подальших надходжень до державного бюджету та притягнення злочинців до відповідальності – сумнівні. З метою уникнення таких наслідків для держави та унеможливлення припинення доходів до бюджету Національне агентство вже звернулося до Офісу Генерального прокурора щодо повторного арешту облгазів Фірташа”, – заявила керівниця АРМА Олена Дума.
За її словами, рішення ВАКС є прямою загрозою для встановлення справедливості по справах повʼязаних із колаборантами та іншими злочинцями.
“Вважаю, що органи державної влади в таких ситуаціях мають діяти як єдиний синхронний механізм спільно з органами законодавчої та судової влади. Буквально днями ми розповіли про надходження чергового траншу у 77 млн гривень до державного бюджету від управління облгазами Фірташа. А вже сьогодні всю цю роботу намагаються звести нанівець”, – зазначила Олена Дума.
Вона додала, від цих арештованих активів згідно розподілу дивідендів мало надійти до бюджету більше 800 млн грн. З них за 2022 рік – 226 млн грн, за 2023 рік – 564 млн грн. Станом на сьогодні бюджет вже отримав 172,5 млн грн.
Як повідомляла “Українська енергетика”, відповідно до рішення Печерського суду Києва від 25 травня 2022 року за клопотанням Державного бюро розслідувань корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем “Регіональної газової компанії” Дмитра Фірташа були передані в управління АРМА. Після чого, Кабінет міністрів підтримав пропозицію АРМА про трансфер 26 облгазів в управління АТ “Чорноморнафтогаз”.
Влітку 2022 року АРМА уклало договір з “Чорноморнафтогазом” про управління корпоративними правами газорозподільних компаній, відомих як “облгази Дмитра Фірташа”.
У грудні 2023 року під управління Групи “Нафтогаз” перейшли чотири останні газорозподільні підприємства, які раніше входили до сфери впливу “Регіональної газової компанії” Дмитра Фірташа. Таким чином “Нафтогаз” завершив інтеграцію газорозподільних підприємств РГК.
На початку вересня 2022 року було зареєстровано ТОВ “Газорозподільні мережі України” (“Газмережі”), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи. Компанія поступово отримувала ліцензії на здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу в регіонах, де ці послуги раніше надавали підприємства РГК.