Запаси газу в українських сховищах перевищили 9,5 млрд куб м

Запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) 1 липня перевищили 9,5 млрд куб м, повідомив голова правління Групи Нафтогаз Олексій Чернишов в інтерв’ю телеканалу Ми – Україна.

За розрахунками ExPro, цей обсяг не включає 566 млн куб м буферного газу. Загальний обсяг газу в сховищах з урахуванням буферного газу перевищує 10 млрд куб м.

За словами Чернишова, на початок опалювального сезону 2024-2025рр у сховищах планується накопичити не менше 13 млрд куб м природного газу. Цього газу має вистачити для проходження опалювального сезону. Чернишов також додав, що закачування газу до сховищ йде за планом.

За оцінками ExPro, протягом червня до українських ПСГ було закачано понад 710 млн куб м природного газу, на 17% (150 млн куб м) менше, ніж у червні минулого року. Зокрема, майже 700 млн куб м газу українського видобутку було закачано до сховищ протягом минулого місяця. Загалом, з початку цьогорічного сезону закачування (31 березня) до українських ПСГ було закачано близько 1,88 млрд куб м природного газу.

Очільник «Нафтогазу» нагадав, що минулу зиму Україна вперше в історії пройшла за рахунок власного газу.

«Це насправді дуже видатний момент для нашого життя, для забезпечення, для нашої країни. Цю зиму ми також плануємо пройти за рахунок українського газу, тому постійно збільшуємо видобуток і концентруємося на цьому. Такі можливості в нас є попри ті додаткові об’єми, які пов’язані з генерацією електричної енергії», – прокоментував Чернишов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *