«Газпром» може втратити третину експорту газу до Європи у 2022р – Reuters

Російський «Газпром» може втратити близько третини експорту газу до Європи у 2022р через війну в Україні, збільшення поставок LNG до Європи та планів Путіна з переходу на розрахунки за газ у рублях. Про це повідомляє Reuters з посиланням на аналітиків.

«На долю Росії припадає близько 40% постачання газу до Європи, але Захід дедалі активніше намагається відмовитися від російських енергопотоків з того часу, як 24 лютого Росія розпочала так звану «спеціальну військову операцію» в Україні», – зазначає Reuters.

Сергій Капітонів з Енергетичного центру Московської школи управління «Сколково» сказав, що поставки «Газпрому» до Європи можуть скоротитися на 40–45 млрд куб м цього року з приблизно 150 млрд кубометрів у 2021р.

Сіндре Кнутссон, голова відділу досліджень газового ринку в Rystad Energy, сказав, що обсяги газопроводних поставок можуть впасти ще більше, «під впливом прагнення покупців стати менш залежними від Росії, або через те, що Росія стримує обсяги, наприклад через розбіжності щодо того, в якій валюті газ має бути оплачений». Він також не виключив зупинки поставок через Україну, якщо війна завадить безпечному продовженню роботи трубопроводів.

Найбільшими споживачами газу «Газпрому» в Європі у 2021р були Німеччина (45,8 млрд куб м), Італія (20,8 млрд куб м) та Австрія (13,2 млрд куб м). Росія є головним постачальником Німеччини, поставляючи трохи менше третини її газу, тоді як Італія отримує близько 40% газу, що імпортується, а Австрія – 80% природного газу з Росії.

Олексій Громов із Фонду «Інститут енергетики та фінансів» сказав, що російський трубопровідний газ може бути частково витіснений LNG із США та російського «Новатека», який не вимагатиме з клієнтів плати у рублях. За словами Громова, цього року експорт російського трубопровідного газу до Європейського союзу може становити близько 105 млрд куб м.

За розрахунками ExPro, з початку року Росія поставила до Європи (без урахування Туреччини) майже 32 млрд куб м газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *