PGNiG вважає припинення постачання природного газу порушенням контракту по Ямалу, – заява

27.04.2022 Припинення постачання природного газу за Ямальським контрактом
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA повідомляє, що “Газпром” призупинив усі постачання природного газу за контрактом на Ямалі. Розробка не вплине на поточні поставки клієнтам PGNiG, які отримують паливо відповідно до свого попиту.

Хоча PGNiG належним чином виконала всі свої зобов’язання за ямальським контрактом, 27 квітня 2022 року «Газпром» призупинив постачання природного газу, який він зобов’язаний постачати відповідно до контракту та пропозицій PGNiG.

PGNiG вважає припинення постачання природного газу порушенням контракту по Ямалу. PGNiG залишає за собою право пред’являти претензії у зв’язку із зупинкою та використовуватиме всі свої договірні права та права відповідно до застосовних положень законодавства.

Згідно з отриманим PGNiG повідомленням від «Газпрому», постачання газу Газпромом припинено у зв’язку з указом Президента Російської Федерації від 31 березня 2022 року № 172 «Про особливий порядок виконання іноземними покупцями зобов’язань перед російськими природними постачальниками газу.

Указ призвів до спроб зобов’язати деяких клієнтів “Газпрому” мати розрахункові рахунки в банку, що перебуває під юрисдикцією Російської Федерації, та проводити остаточні розрахунки за газ у російських рублях. Після ретельного аналізу указу правління PGNiG відхилило цей порядок оплати як такий, що суперечить контракту на Ямалі і прийняло рішення зробити платежі відповідно до контракту.

Незважаючи на припинення поставок з боку «Газпрому», поставки клієнтам PGNiG здійснюються відповідно до їх попиту.

Прогресивна диверсифікація джерел та напрямів постачання газу, що проводиться PGNiG та GAZ-SYSTEM, дає PGNiG кілька варіантів використання додаткових джерел постачання до Польщі. Компанія може отримувати газ із Європейського Союзу через інтерконектори з Німеччиною та Чехією, а також зі світового ринку ЗПГ через термінал у Свиноуйсьці, регазифікаційні потужності якого було збільшено цього року. Важливим джерелом постачання є місцеве виробництво, а додатковою гарантією є запаси природного газу, що зберігаються в підземних сховищах газу в Польщі, які нині закачуються та заповнені приблизно на 80%.

PGNiG знаходиться в постійному контакті з OGP GAZ-SYSTEM SA, і обидві компанії стежать за ситуацією та інформуватимуть ринок.

https://en.pgnig.pl/news/-/news-list/id/halt-of-natural-gas-supplies-under-the-yamal-contract/newsGroupId/1910852

Нагадаємо, вчора  Польська PGNiG отримала листа від російського «Газпрому» про припинення поставок газу природного газу за Ямальським контрактом з початку 27 квітня.

PGNiG та Gaz-System повідомляють, що наразі всі поставки клієнтам здійснюються відповідно до їхніх потреб. Компанії стежать за ситуацією і готові до різних сценаріїв.

За словами компанії, на даний момент транспортна інфраструктура, якою керує Gaz-System, функціонує безперебійно. Поставки до системи не перериваються за допомогою інших входів та підземних сховищ газу, а ресурс передається споживачам відповідно до поточного попиту.

Завдяки реалізації урядової стратегії диверсифікації джерел газопостачання, PGNiG готовий отримувати газ з різних напрямків, в т. ч. через газові з’єднання на західному та південному кордоні та термінал LNG у Swinoujscie, який останнім часом нарощував кількість отриманих LNG-танкерів. Баланс доповнюється власним видобутком газу та запасами газу, накопиченими в підземних сховищах газу. Нині рівень заповнення ПСГ становить близько 80% і значно вище, ніж у відповідний період минулих років.

«Поставки російського газу можуть бути замінені на поставки з інших джерел», – зазначив міністр енергетичної безпеки Польщі Пйотр Наїмський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *