Газпром шантажує Європу штучним дефіцитом газу, щоб запустити Північний Потік-2 – Вітренко

ПАТ «Газпром» шантажує європейські країни штучним дефіцитом газу, не бронюванням вільних потужностей української газотранспортної системи, щоб запустити Північний Потік-2.

Про це 22 серпня повідомив Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України», відповідаючи на питання кореспондента ExPro: Як «Газпром» пояснює не бронювання додаткових добових потужностей ГТС України для експорту природного газу в країни в ЄС?

«Є реальна проблема з тим, що «Газпром» набагато менше газу поставляє в Європу і це призводить до рекордного збільшення цін в Європі. Якщо минулого року Газпром забронював (потужності ГТС – ред) 60 млрд куб м для транзиту через Україну, то цього лише 40 млрд куб м. Чим пояснює це Газпром? Що немає технічної можливості збільшити обсяги які йдуть зараз, є якісь проблеми з інфраструктурою, проблеми зі сховищами в Європі… Але ми не віримо в ці пояснення, бо вони не логічні», – сказав він.

Далі Вітренко пояснив, що «Газпром» таким чином шантажує Європу:

«Всі розуміють, що вони таким чином шантажують Європу і фактично кажуть: Ми створюємо штучний дефіцит газу. Якщо ви не дасте запустити нам Північний Потік-2, то ми відповідно зробимо так, що вам взимку не буде вистачати газу. Якщо ви хочете достатньо газу взимку, ви можете його отримати тільки через ПП2», – пояснив очільник Нафтогазу.

За його словами, навіть зараз вже йдуть розмови про те, щоб «Газпром» міг постачати газ в Європу навіть без сертифікації даного газопроводу.

«Або нехай сертифікують останні 10 км до німецької території, щоб хоч зробити вигляд, що він відповідає європейським нормам. Ми кажемо, що це шантаж, багато інших людей кажуть, що це шантаж. Це якраз свідоцтво того, що вони використовують газ – як геополітичну зброю, наслідком чого мають бути санкції, як з боку США так і європейські санкції про які навіть сьогодні казала пані Ангела Маркель», – розповів Вітренко.

Він також додав, що якби у «Газпрому» дійсно не вистачало газу, тоді не потрібно було б будувати ПП2.

«Якщо вони кажуть, що там вже інфраструктура перебудована, щоб працювати на Північний Потік-2, то такі ствердження теж не викликають жодної довіри. По-перше, в газовій сфері, не так просто взяти і переорієнтувати інфраструктуру за лічені місяці або умовно рік, з одного напряму на інший. Ніхто б компресорні станції не демонтував би, і не переносив за 2000 км до іншого газопроводу. Мало того, ніхто б так не ризикував, адже у ПП2 ще незакінчене будівництво, він не протестований, а отже все може статитись. Це складне обладнання, все може статися і що навіть побудований ПП2 технічно не зможе бути запущений», – резюмував Вітренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *