«Нафтогаз» мав переговори с країнами Центральної Азії щодо експорту природного газу в ЄС транзитом через Росію

НАК «Нафтогаз України» мав переговори с компаніями та урядами країн Центральної Азії щодо експорту природного газу в ЄС транзитом через Росію, а надалі через Україну.

Про це 22 серпня повідомив Юрій Вітренко голова правління НАК «Нафтогаз України», відповідаючи на питання кореспондента ExPro: Наскільки серйозними є пропозиції щодо експорту природного газу в ЄС з країн Центральної Азії, транзитом через Росію, а надалі через українську ГТС.

«Щодо Туркменістану, Узбекистану, Казахстану, ми не можемо відкривати всі тайни, але у нас були конкретні переговори як з окремими компаніями, так і навіть з Урядом конкретних країн. Ми не бачимо жодних проблем щоб цей транзит відбувався, спочатку через Росію, а потім і через Україну. Є зацікавленість усіх, крім Росії», – відповів голова «Нафтогазу».

За його словами, такий сценарій буде можливий, у наступному випадку:

«Якщо Європа каже, що сертифікація Північного Потоку-2 відбудеться тільки, якщо Росія відмовиться від використання природного газу – як геополітичної зброї, то це має включати розблокування експорту з країн Центральної Азії», – резюмував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *