Європейський Союз за підсумками другого тендеру із спільної закупівлі газу у рамках “енергетичної платформи ЄС” відібрав пропозиції майже на 12 млрд куб. м.
“Ці результати перевершили наші очікування. Ми зібрали попит майже на 16 млрд куб. м. Це більше ніж на 4 млрд куб. м порівняно з першим раундом. У сукупності лише перші два раунди подвоїли мету, поставлену Радою ЄС на весь рік”, – заявив на прес-конференції у Брюсселі заступник голови ЄК Марош Шефчович, передає “Інтерфакс-Україна”.
Він зазначив, що на сукупний попит з боку ЄС “відреагували надійні міжнародні постачальники, які заявили про готовність поставити 15,19 млрд кубометрів”, і подякував “25 постачальникам, які представили свої пропозиції”.
Шефчович пояснив, що організатори тендеру “погодили найбільш привабливі пропозиції із запитами клієнтів” і визначили загальний обсяг постачання 11,98 млрд куб. м. Це, за його словами, “більше на 1 млрд куб. м, ніж у першому раунді”.
Він також уточнив, що “з цього обсягу 5,5 млрд куб. м припадає на ЗПГ, решта 6,4 млрд. куб. м – на трубопровідний газ”.
Шефчович також повідомив, що найбільші обсяги пропозицій були зроблені ринками Болгарії, Німеччини, Італії, Нідерландів та Франції.
ЄК також підтвердила, що до кінця року пройдуть інші тендери щодо спільних закупівель газу, найближчий з яких відбудеться на початку осені.
Як повідомляла “Українська енергетика”, Єврокомісія на початку травня поточного року оголосила перший міжнародний тендер на спільну закупівлю газу в рамках енергетичної платформи ЄС.
За даними Мароша Шефчовича, тоді для участі у спільних закупівлях газу через нещодавно створений механізм AggregateEU зареєструвались близько 107 компаній. На перший оголошений тендер 77 європейських компаній подали заявки на загальний обсяг близько 11,6 млрд кубометрів газу.
AggregateEU – новий майданчик для торгівлі газом у Європі, який допоможе європейській промисловості, у тому числі енергоємним компаніям, встановити нові комерційні відносини з альтернативними постачальниками газу при поетапній відмові від російського газу.
Окрім того, майданчик для торгівлі газом “відкриває можливість для міжнародних постачальників газу розширити клієнтську базу”,вважає замголови ЄК.