Парламент прийняв за основу законопроєкт щодо оптимізації структури ОГТСУ

Верховна Рада підтримала та прийняла за основу 268 голосами законопроєкт №9311-1д щодо оптимізації структури “Оператора газотранспортної системи України”.

“Це доопрацьований законопроект Максима Хлапука, який на відміну від урядового, погоджений з Energy Community та МВФ. І виконання одразу двох маяків МВФ”, – повідомив у Телеграм народний депутат Ярослав Железняк

Згідно з карткою законопроекту, у законі визначаються правові та організаційні засади процедури передачі державі в особі уповноваженого органу управління корпоративними правами частки у статутному капіталі ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”, якою володіє АТ “Магістральні газопроводи України”.

До кінця липня 2023 року корпоративні права “Оператор ГТС України” мають бути передані Міністерству енергетики від АТ “Магістральні газопроводи України”.

У цей же термін має бути прийнято узгоджений з Energy Community новий статут оператора. Рішення про зміни до статуту оператора приймається за результатами консультацій з НКРЕКУ та після отримання обов’язкового висновку Energy Community.

До кінця жовтня цього року передбачається проведення конкурсного відбору та призначення нової наглядової ради ОГТСУ.

“МГУ” буде приєднано до ОГТСУ, а нова спостережна рада буде відповідальна за призначення керівника та/або членів виконавчого органу оператора.

Якщо новий склад НР не буде обраний до 31 жовтня 2023 року, його повноваження здійснюватимуться загальними зборами, крім призначення/звільнення керівника ОГТСУ.

Як повідомляла “Українська енергетика”, при створенні “Магістральних газопроводів України” передбачалось, що ця компанія стане оператором ГТС України.

Водночас у процесі анбандлінгу НАК “Нафтогаз України” створила ТОВ “Оператор ГТС України”, якому і було передано функції “Укртрансгазу” з управління ГТС. Зі свого боку ОГТСУ було передано у власність “Магістральним газопроводам України”.

У затвердженому у квітні 2023 року меморандумі між Міжнародним валютним фондом і Україною стоїть завдання до кінця липня передати акції “ОГТСУ” від “МГУ” безпосередньо Міністерству енергетики України з відповідною зміною статуту.

Кабінет міністрів тиждень тому вже схвалював проєкт закону щодо корпоративної реформи оператора газотранспортної системи, який передбачав приєднання АТ “Магістральні газопроводи України” до ТОВ “Оператор ГТС України”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *