Китайська національна нафтова корпорація (CNPC) близька до укладання угоди щодо закупівлі LNG у QatarEnergy з терміном постачання 30 років у масштабному проєкті розширення катарського Північного родовища (North Field). Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.
Якщо угоду буде укладено, це буде друга подібна угода між одним із найбільших експортерів LNG Катаром та другим покупцем LNG у світі, оскільки Китай сподівається наростити поставки газу та диверсифікувати джерела поставок у прагненні замінити вугілля та скоротити викиди вуглецю.
Переговори з CNPC послідували за угодою, оголошеною в листопаді минулого року китайською Sinopec, згідно з якою QatarEnergy погодилася постачати 4 млн т LNG (5,5 млрд куб м) щорічно протягом 27 років, що є найтривалішим контрактом на поставку LNG, який коли-небудь укладав Катар.
У листопаді Sinopec заявила, що угода про купівлю газу є частиною «комплексного партнерства», що вказує на те, що китайська фірма може розглянути можливість придбання частки в експортному підприємстві щодо розширення Північного родовища в Катарі.
За словами Reuters, китайські компанії дедалі частіше розглядають Катар як безпечну країну для інвестиції після того як зв’язки Китаю з найбільшими конкурентами Катару з постачання LNG США та Австралією погіршилися.
Sinopec і CNPC не обрали б таких довгострокових контрактів на постачання LNG, якби вони також не сподівалися придбати невеликі частки в експортному проєкті розширення Північного родовища, зазначив один з китайських чиновників Reuters.
QatarEnergy має 75% частки у масштабному проєкті розширення Північного родовища, який передбачає збільшення потужностей з виробництва LNG Катару з 77 млн т на рік до 123 млн т (майже 175 млрд куб м). QatarEnergy минулого року підписала 5 угод з великими міжнародними компаніями (TotalEnergy, ExxonMobil, ConocoPhillips, ENI, Shell) щодо їх участі у проєкті.
Китайська державна CNPC, найбільший імпортер газу в Китаї, минулого року збільшила імпорт газу з Росії, забравши частину поставок, які Європа відмовилася купувати після російського вторгнення до України.
Дані китайської митниці показали, що імпорт катарського LNG до Китаю зріс на 75% – до 15,7 млн т (21,65 млрд куб м), що становить чверть від загального обсягу імпорту країни, тоді як загальний обсяг імпорту LNG до Китаю скоротився майже на 20%. Імпорт LNG з Австралії та США впав на 30% та 77% відповідно – до 21,9 млн т (30,2 млрд куб м) та 2,09 млн т (2,9 млрд куб м).