Оператор ГТС України та НАК «Нафтогаз» звернулися до Федерального міністерства економіки та захисту клімату й Федерального мережевого агентства (BNetzA) з пропозицією переглянути рішення про виключення з положень законодавства Німеччини, застосовані до «Північного потоку-1», та оцінку безпеки постачання газу до Європи зазначеним російським трубопроводом.
Серед правових підстав для перегляду рішення українські компанії перелічили ряд нових обставин, які вказують на те, що «Північний потік» не сприяє укріпленню безпеки постачання газу до Європи, порушує принципи ринкової конкуренції та енергетичної солідарності.
Зокрема: штучно спровокована газова криза восени 2021 року; – вимога до європейських покупців газу платити за газ з росії в рублях і скорочення постачання у разі недотримання вимоги, на підставі чого було зупинено газопостачання до Болгарії, Польщі, Фінляндії;
– окупація, підконтрольними РФ збройними угрупуваннями, КС «Новопсков» поруч з точкою сполучення між росією та Україною «Сохранівка» та втручання в технологічні процеси КС з метою здійснення несанкціонованих відборів газу з магістрального газогону. -Зупинка транзиту «Газпромом» через точку «Сохранівка». -Ігнорування пропозиції української сторони про перенаправлення обсягів транзиту на точку «Суджа», як це було зроблено в жовтні 2020 року. Маніпуляції з обсягами постачання газу до країн ЄС.
Відповідно до законодавства профільні органи Німеччини ухвалять рішення щодо звернення команд Оператора ГТС України та НАК «Нафтогаз» протягом наступних трьох місяців.