Парламент прийняв у 1-му читанні законопроект про розвиток виробництва біометану в Україні

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проєкт Закону №5464, який створює «реєстр біометану», регламентує термін «біометан», надає виробникам гарантії походження.

За відповідний проект закону 9 вересня проголосувало 300 народних депутатів.

«Очищений біогаз, який в європейській практиці прийнято називати терміном «біометан», технічно вже сьогодні можливо подавати до газотранспортної або газорозподільної системи, а виробник очищеного біогазу буде вважатись незалежним виробником природного газу в нерегульованому сегменті… У чинному законодавстві України відсутній механізм верифікації біометану для забезпечення його подальшої подачі у газотранспортну систему та відсутнє визначення поняття «біометан», – йдеться в обґрунтуванні проєкту закону.

Як нагадали в Біоенергетичній асоціації України (БАУ), законопроєкт вирішує три основних завдання:

  1. законодавчо регламентує термін «біометан» як біогаз, що за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає нормативно-правовим актам на природний газ для подачі до газотранспортної та газорозподільної системи або для використання як моторного палива.
  2. створює «Реєстр біометану» – електронну систему облікових записів, призначену для реєстрації поданого до газотранспортної або газорозподільної системи та відібраного з газотранспортної або газорозподільної системи обсягу біометану, а також для формування гарантій походження біометану, їх передачі, розподілу або анулювання та надання сертифікатів походження біометану.
  3. встановлює порядок формування гарантій походження біометану.

Як зауважили в БАУ, потенціал виробництва біометану в Україні оцінюється в 7,8 млрд м3/рік, з яких біометан із відходів та побічної продукції АПК (3,8 млрд м3), з силосу кукурудзи (2,7 млрд м3), а також з інших відходів тваринництва та переробної промисловості (1,3 млрд м3).

Довідка агентства ExPro, біометан – це біогаз, доведений до якості природного газу, що містить, як правило, 95-98% метану (СН4).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *