Україна 1 лютого вперше фізично розпочала імпорт природного газу з Угорщини, повідомив директор ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) Сергій Макогон у Facebook.
Таким чином, угорський напрямок став другим після Словаччини, звідки в Україну є гарантовані потужності імпорту, які не залежать від наявності чи відсутності транзиту російського газу через українську ГТС.
Це стало можливим завдяки підписанню угоди про взаємодію між ОГТСУ та угорським оператором ГТС FGSZ про запровадження гарантованих потужностей.
Так, згідно оперативних даних ОГТСУ 1 лютого загальний імпорт з Угорщини становить близько 4,7 млн куб м, з яких майже 2,9 млн куб м – фізичний імпорт. Решта – 1,8 млн куб м – віртуальний реверс.
Загалом, імпорт газу з Європи з початку лютого різко зріс у 10 разів – до 12,2 млн куб м, що є найвищим значенням з вересня. Найбільше газу надходить зі Словаччини – 4,9 млн куб м через «Будінце» (у 8,7 разів більше, ніж 31 січня), з Угорщини – 4,7 млн куб м (у 7,4 рази більше), а також відновився імпорт з Польщі – на рівні 2,6 млн куб м.
Як повідомляло ExPro, Україна у січні 2022р наростила імпорт природного газу утричі – до 46,5 млн куб м. У порівнянні з січнем минулого року імпорт скоротився майже у 10 разів – з 439 млн куб м. Основну частину газу було імпортовано з Угорщини – 31,7 млн куб м (68% усіх поставок) за механізмом віртуального реверсу через «Берег», у 4,5 рази більше, ніж у грудні. Також у січні відновився фізичний імпорт зі Словаччини через «Будінце» – 14,3 млн куб м. Крім того, 14 січня була імпортна поставка з Польщі – 0,5 млн куб м. За інформацією ExPro, імпорт газу здійснювали трейдери – близько 10 компаній.