Українська енергосистема синхронізувалась з ENTSO-E

Українська енергетична система розпочала роботу в синхронному режимі з європейською ENTSO-E.

Про початок паралельної роботи повідомили в ENTSO-E.

«Операційні системи континентальної Європи зараз підтримують стабільність енергосистем України та Молдови після позитивного аналізу, який підтвердив, що екстрена синхронізація є технічно здійсненною», – вказали в ENTSO-E.

Одразу після приєднання європейські та українські лідери прокоментували цю знакову подію.

«Україна стала членом «енергетичного Євросоюзу». Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Тепер наша електроенергія тече в Європі, а європейська – в Україні», – прокоментував Президент України Володимир Зеленський.

«Україна, Молдова та Європа: спільні цінності, спільна влада та солідарність. Я вітаю ключовий крок, зроблений сьогодні, щоб у ці темні часи увімкнути світло та утеплити будинки, синхронізуючи електромережі України та Молдови з європейською мережею.Ми продовжимо працювати над стабілізації їх енергосистеми», – вказала Урсула фон дер Ляєн, президент Єврокомісії.

«Електромережі України та Молдови успішно синхронізовано з Континентальною європейською мережею. Це допоможе Україні підтримувати стабільну систему електропостачання та увімкнути світло. Це історична віха для наших відносин – у цій сфері Україна тепер є частиною Європи!», – наголосила Кадрі Сімсон, єврокомісар з питань енергетики.

«Енергосистема Європи від сьогодні простягається від Маріуполя до Лісабона. Протягом 21 дня війни українська система дивувала європейських політиків і енергетиків стабільною і збалансованою роботою під ракетними обстрілами і авіанальотами прицільно по енергетичних обʼєктах. Ми вистояли. Бо ми були готові», – прокоментував синхронізацію Володимир Кудрицький, керівник НЕК «Укренерго».

«Так співпало, але за цим співпадінням стояло прагнення росії завадити євроінтеграції України, «заборонити» нам рух до ЄС. Прагнення заборонити нам бути вільними і самостійно обирати своє майбутнє і свої союзи. Вони вважали, що українська енергосистема «впаде». Що нам не вистачить потужностей для забезпечення потреб України у воєнний час. росія захопила і бомбила наші станції, в тому числі атомні, наражаючи світ на ризик атомної катастрофи. Але українська енергосистема вистояла. Всюди, де було можливо, наші енергетики забезпечували людей електроенергією – військових і цивільних, домогосподарства і підприємства», – зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Нагадаємо, що Україна подала заявку на екстрену синхронізацію, з 24 лютого наша енергосистема працювала в ізольованому режимі. Автономний режим роботи від росії та білорусі мав завершитись 26 лютого, проте через військову агресію було вирішено більше ніколи не приєднуватись до енергетичних систем ворожих країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *