Кабінет міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону “Про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України” (№9311).
Законопроєкт спрямований на забезпечення виконання Україною Меморандуму про взаєморозуміння від 16 січня 2023 року, укладеного між Україною та Європейським Союзом, та Меморандуму про економічну та фінансову політику від 24 березня 2023 року, укладеного між Україною та Міжнародним валютним фондом, повідомив у Телеграм-каналі представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.
Проєкт закону визначає одноразову спеціальну процедуру корпоративної реформи оператора газотранспортної системи України шляхом приєднання АТ “Магістральні газопроводи України” до ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” та має на меті усунення складної системи управління підприємствами газотранспортної системи України, з урахуванням Керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності, пояснив він.
Як повідомляла “Українська енергетика”, при створенні “Магістральних газопроводів України” передбачалось, що ця компанія стане оператором ГТС України.
Водночас у процесі анбандлінгу НАК “Нафтогаз України” створила ТОВ “Оператор ГТС України”, якому і було передано функції “Укртрансгазу” з управління ГТС. Зі свого боку ОГТСУ було передано у власність “Магістральним газопроводам України”.
У затвердженому у квітні 2023 року меморандумі між Міжнародним валютним фондом і Україною стоїть завдання до кінця липня передати акції “ОГТСУ” від “МГУ” безпосередньо Міністерству енергетики України з відповідною зміною статуту.
Кабінет міністрів тиждень тому вже схвалював проєкт закону щодо корпоративної реформи оператора газотранспортної системи, який передбачав приєднання АТ “Магістральні газопроводи України” до ТОВ “Оператор ГТС України”.