Антикризовий енергетичний штаб розпочав підготовку до опалювального сезону 2023/24 років

Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося засідання Антикризового енергетичного штабу щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2023/24 років.

Очільник Уряду та члени штабу заслухали інформацію про стан підготовки до наступного опалювального сезону підприємств паливно-енергетичного комплексу, енергогенеруючих компаній та житлово-комунального господарства.

На засіданні штабу визначено, що на початок наступного осінньо-зимового періоду запас газу в сховищах має складати понад 14 млрд кубічних метрів.

«Готуємося до опалювального сезону вже зараз. Наша стратегічна мета — мінімізувати імпорт газу в Україну за рахунок збільшення власного газовидобутку. Розвиток внутрішньої біржової торгівлі газом також є невід’ємною складовою збереження інвестиційної привабливості цієї сфери», — відзначив очільник Уряду.

Учасники засідання також обговорили ситуацію в галузі електроенергетики. Дано доручення збільшити можливості експорту-імпорту електроенергії з Європейським Союзом.

Члени Антикризового енергетичного штабу погодили з усіма присутніми енергетичними підприємствами план відновлення до початку опалювального сезону 1710 МВт генеруючих потужностей. Крім того, дано завдання продовжити роботу з Енергетичним співтовариством для залучення 200 млн євро грантових коштів на ремонти енергообладнання.

«Системно ставимо на контроль Мінінфраструктури відновлення ТЕЦ і котелень, а також тих ТЕС, які виконують функцію теплопостачальних організацій в окремих містах. Міненерго та Мінінфраструктури також дано завдання забезпечити роботу із захисту від російських дронів і ракет генеруючих потужностей та систем розподілу», — зазначив Прем’єр-міністр.

На засіданні, серед іншого, обговорили пропозицію з децентралізації енергомережі, зокрема, залучення громад до розбудови розосередженої генерації.

Антикризовий енергетичний штаб розпочав підготовку до опалювального сезону 2023/24 років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *