З 1 липня в Україні діють нові тарифи на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу в підземних сховищах газу АТ «Укртрансгаз».
Тарифи затверджено постановою НКРЕКП N656 від 30 червня 2022 р.
Як повідомлялось АГТУ, вартість відбору газу збільшилась в 4 рази, закачування – в 2,2 рази, зберігання газу- в 2,1 рази.
Таке рішення прийнято у зв’язку зі збільшенням витрат підприємства на надання цих послуг, а саме через здорожчання виробничо-технологічного газу, який використовується для закачування та відбору газу з підземних сховищ.
В Асоціації постачальників енергоресурсів вважають, що це рішення НКРЕКП не лише вплине на ціну газу для кінцевих споживачів, а й спонукатиме видобувні компанії продавати газ відразу, а не формувати запас блакитного палива на опалювальний період.
“Зростання тарифів на відбір, закачування та зберігання газу у ПСГ – це також загроза й енергетичній безпеці країни. Адже видобувним компаніям буде вигідніше продавати видобуте паливо “з коліс”, аніж витрачати додаткові кошти на його закачування у ПСГ і зберігання. Все це значно ускладнить формування стратегічного запасу газу для проходження опалювального періоду 2022-2023 років”, – наголосив заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів з питань природного газу Володимир Гноєвий.
Нагадаємо, до системи 12 підземних сховищ “Укртрансгазу”, 100% якого належить НАК “Нафтогаз України”, загальною проектною ємністю 31 млрд куб. м, входять Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м) ), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб.м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м) і Вергунське (0,4 млрд куб. м) розташоване на тимчасово окупованій території).