Транзит російського газу через Україну у червні впав до історичного мінімуму – 1,25 млрд куб м

Транзит російського газу через українську ГТС у червні 2022р впав до найнижчого значення як мінімум з 1991р – 1,25 млрд куб м. Про це свідчать оперативні дані ТОВ «Оператор ГТС України».

У порівнянні з травнем 2022р обсяги транзиту впали на 27%, а у порівнянні з червнем попереднього року транзит скоротився майже утричі. Таким чином, «Газпром» використав лише 38% від заброньованих потужностей (3,29 млрд куб м) за довгостроковим контрактом.

Разом з тим, «Газпром» не повністю оплачує заброньовані потужності, порушуючи при цьому укладений контракт. «Газпром» посилається на те, що ОГТСУ відмовляється приймати номінації у точці «Сохрановка», яка знаходиться на тимчасово окупованій території.

Росія у червні транспортувала газ через Україну до двох країн (з 5 можливих) – Словаччини (1,1 млрд куб м) та Молдови (150 млн куб м).

Загалом, за перше півріччя 2022р «Газпром» транспортував через українську ГТС 12,27 млрд куб м природного газу. Всього довгостроковим контрактом передбачено транзит 40 млрд куб м у 2022р, однак ймовірність виконання цих обсягів мінімальна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *