Акції «Газпрому» обвалилися після рішення не платити дивіденди, торги довелося припинити

Акції російської компанії «Газпром» у ході торгів на Московській біржі 30 червня обвалилися на 30% – з 310,82 рублів за акцію на початку торгів до 226,68 рублів. У зв’язку з різким обвалом акцій, Мосбіржа заявила про призупинення торгівлі акціями «Газпрому» на рівні ціни 226,68 рублів.

Пізніше біржа заявила, що торги переходять в режим дискретного аукціону, який вводиться замість зупинки торгів. Дискретний аукціон передбачає обмежену торгівлю, коли учасники подають лімітовані заявки з власними цінами, які відрізняються від ринкової ціни.

Обвал акцій відбувся після публікації «Газпрому» рішення заочних річних зборів про те, що компанія не збирається виплачувати дивіденди за підсумками 2021р.

«Акціонери ухвалили рішення, що у поточній ситуації дивіденди за підсумками 2021 року виплачувати недоцільно. Пріоритетами «Газпрому» в даний час є реалізація інвестиційної програми, включаючи газифікацію регіонів РФ, і підготовка до майбутньої зими. І, безумовно, ми маємо бути готові виконати зобов’язання щодо виплати податків у підвищеному розмірі», – зазначив заступник голови правління «Газпрому» Фаміл Садигов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *