Єврокомісія у липні представить план ЄС по скороченню попиту на газ у кризових умовах

Єврокомісія у липні представить скоординований план скорочення попиту на природний газ у ЄС, щоб допомогти підготуватися до можливих скорочень поставок газу з Росії цієї зими, заявила Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон.

За її словами, мета в тому, щоб зекономити якнайбільше газу для підготовки до будь-якої потенційної нестачі ресурсу за рахунок переходу на інші види палива та максимального використання відновлюваних джерел енергії.

Єврокомісія розгляне, наскільки критичними є поставки газу для різних промислових секторів, виходячи із соціальних та економічних критеріїв, залежності від газу та можливості використання альтернативних джерел.

ЄС також проводив дипломатичні перемовини з енергетичними партнерами, такими як Норвегія, США, Єгипет та Ізраїль, щоб максимізувати потенційні альтернативні поставки.

Наразі ведуться перемовини з Азербайджаном про укладення меморандуму про взаєморозуміння щодо подвоєння пропускної здатності Трансадріатичного газопроводу (TAP). Цього року поставки газу до Європи по TAP вперше досягли максимальної потужності – 10 млрд куб м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *