Воєнний стан в Україні не має стати для НКРЕКП запорукою прийняття непрозорих та неринкових рішень, – А.Мизовець

Воєнний стан в Україні не має стати для НКРЕКП запорукою прийняття непрозорих та неринкових рішень. Регулятор повинен повернутись до обговорень з учасниками ринку та до законодавчо прийнятних процедур.

Про це заявив президент асоціації “Газові трейдери України” Andrew Myzovets під час включення Energy Club – Клуб енергетики, де обговорювалось прийняття постанови НКРЕКП від 21 червня 2022 р. “Про особливості зміни постачальника природного газу споживачем, який не є побутовим, в умовах воєнного стану». Постанова затверджувалась без обговорень з учасниками ринку. Такий формат прийняття рішень – це хибний шлях.

Зміни до постанови, стимулюють недобросовісного споживача «бігати» від одного постачальника до іншого і, таким чином, вимивати кошти постачальників, призводячи до зростання їхніх затрат та дебіторської заборгованості. Ситуація може дійти до того, що добросовісні промислові споживачі, які в час війни ще працюють, будуть платити все більше і більше, в тому числі, і за неефективну роботу держустанов. Ось до чого призведе це адміністративне втручання, – зазначив А.Мизовець.

Сьогодні також проходить засідання НКРЕКП, де затверджується одіозне рішення про 4-кратне збільшення вартості відбору газу та 2-кратне інших послуг в ПСГ з 1 липня 2022 р. Це рішення також приймалось без врахування думок учасників ринку, в кінцевому результаті споживач заплатить за ці рішення.

Отож, наразі ми спостерігаємо ситуацію кривих дзеркал, замість адресної допомоги неплатоспроможним верствам населення, продовжуємо крутити педалі свого українського велосипеду, впроваджуючи неринкові механізми, концентруючи в одних руках «Нафтогазу» сегментів видобутку, постачання та розподілу, порушуючи вимоги 3-го енергопакету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *