Фактична ціна реалізації природного газу, з якої розраховується рентна плата на його видобуток в Україні, у квітні 2023 року становила 14 тис. 382,34 грн. за 1 тис. кубометрів, що на 23% менше, ніж у березні (18 тис. 680,83 грн.). Як ідеться в даних Мінекономіки, з 1 серпня 2022 року та до повного скасування заборони на здійснення експорту українського газу розрахунок ренти здійснюється виходячи з максимальної із трьох внутрішніх цін реалізації, передає Інтерфакс-Україна.
Середньозважена ціна в договорах купівлі-продажу газу з НАК «Нафтогаз України», укладених за результатами закупівлі газу українського видобутку на організованих товарних ринках (ОТР – УЕБ, УІБ, УМВБ) у квітні становила 10,97 тис. грн за тисячу кубометрів, а середньозважена ціна її «дочок» на ОТР у березні (на квітень) склала 11 тис. 166,67 грн за тисячу кубометрів.
Найбільшою виявилася середня ціна на основі UA VTP Gas price (середньоарифметичне значення між цінами Bid та Ask у звітах Argus European Natural Gas Copyright nа ICIS European Spot Gas Market) – 14 тис. 382,34 грн за тисячу кубометрів, яка і стала фактичною ціною реалізації.
Як повідомлялося, до ухвалення закону No7732 фактична ціна реалізації газу розраховувалася як середньоарифметичне значення митної вартості імпорту та котирувань на нідерландському газовому хабі ТТF.
Перегляд податкового законодавства пов›язаний зі значним зростанням спотових цін у Європі, забороною експорту українського газу та зменшенням споживання всередині країни, що призвело до того, що видобуток для багатьох компаній став збитковим, оскільки ціна реалізації в Україні значно нижча від європейських цін.
До березня 2022 року газова рента вираховувалася лише з митної вартості імпорту.