Єврокомісія оголосила перший тендер на спільну закупівлю газу

Єврокомісія (ЄК) оголосила перший міжнародний тендер на спільну закупівлю газу в рамках енергетичної платформи ЄС.

“Це історична віха, тому що вперше ми використовуємо колективну економічну вагу Євросоюзу для підвищення нашої енергетичної безпеки та зниження високих цін на газ”, — зазначив заступник голови ЄК Марош Шефчович у Брюсселі у середу, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.

За його даними, на сьогоднішній день близько 107 компаній зареєструвалися для участі у спільних закупівлях газу через нещодавно створений механізм AggregateEU. На перший оголошений тендер 77 європейських компаній подали заявки на загальний обсяг близько 11,6 млрд. кубометрів газу.

“Потреба в ЗПГ становить приблизно 2,8 млрд кубометрів, а для доставки трубопроводом потрібно майже 9,6 млрд кубометрів. Тепер я запрошую всіх надійних міжнародних постачальників взяти участь і подати свої заявки на обслуговування цих європейських клієнтів. Цей перший раунд торгів відкритий до 15 травня і охоплює постачання газу з червня 2023 року до травня 2024 року”, — сказав Шефчович.

AggregateEU – новий майданчик для торгівлі газом у Європі, який допоможе європейській промисловості, у тому числі енергоємним компаніям, встановити нові комерційні відносини з альтернативними постачальниками газу при поетапній відмові від російського газу.

Окрім того, майданчик для торгівлі газом “відкриває можливість для міжнародних постачальників газу розширити клієнтську базу”,вважає замголови ЄК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *