Трейдери забронювали 2,1 млн куб. м добових потужностей ОГТСУ на 3 квартал

Газові трейдери забронювали 2,1 млн куб. м добових потужностей Оператора газотранспортної системи України (ОГТСУ) на третій квартал 2023 року.

За інформацією пресслужби ОГТСУ, оператор успішно розподілив на аукціонах потужності міждержавних точок входу до системи на третій квартал 2023 року. Сумарно було заброньовано понад 2,1 млн куб. м газу на добу.

Заброньовані потужності можуть бути використані, зокрема, і для подальшого зберігання в українських підземних газових сховищах (ПСГ) протягом наступного сезону компаніями-нерезидентами.

“Бронювання потужності на квартал свідчить про зацікавленість учасників європейського ринку сезонно зберігати газ в українських ПСГ. Це ознака як довіри до української газової інфраструктури, так і конкурентоспроможності й комерційної привабливості послуг ОГТСУ та “Укртрансгазу”, – зазначив гендиректор ОГТСУ Дмитро Липпа.

ОГТСУ закликав партнерів до активного використання потенціалу української газової інфраструктури.

Як повідомляла “Українська енергетика”, газові трейдери мають можливість бронювати необхідні потужності ОГТСУ на щоквартальних, щомісячних та добових аукціонах.

Сумарно, за підсумками домовленостей з операторами Польщі, Словаччини та Угорщини, у 2022 році ОГТСУ вдвічі збільшив гарантовані можливості імпорту газу з Європи в Україну – до понад 50 млн куб. м за добу. Такий обсяг відповідає добовому вітчизняному видобутку газу.

Загалом наразі наявні гарантовані потужності для імпорту з країн ЄС до України складають 54 млн куб. м на добу. Також можливий імпорт додаткових 4 млн куб. м на добу через Молдову та Румунію з південного напрямку Трансбалканським маршрутом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *