AOT Energy припиняє діяльність в Україні

AOT Energy після смерті засновника – бельгійського мільярдера барона Альберта Фрера (Albert Frere) закриває офіси в більшості країн, в тому числі в Україні. Про різкі зміни в роботі міжнародної трейдингової компанії повідомили учасники ринку.

«В кінці грудня 2018р відбулось засідання наглядової ради компанії, де були прийняті рішення щодо закриття офісів у Польщі, Сінгапурі та Канаді. Роботу української компанії (ТОВ «АОТ Енерджі Україна» – ред.) як підрозділ польського офісу також буде припинено», – повідомив співрозмовник EXPRO.

За його словами українська «дочка», яка спеціалізується на торгівлі природним газом, займала незначне місце в глобальному бізнесі АОТ. «Наразі працюють офіси АОТ Energy в США та Швейцарії, компанія зосереджена на пошуках інвесторів та покупців на активи в Європі», – сказав він. За даними EXPRO більшість співробітників ТОВ «АОТ Енерджі Україна», в тому числі – керівник Пйотр Жечко, припинили роботу 31 грудня 2018р. Учасники газового ринку очікують, що обсяги газу та місце АОТ на українському ринку можуть замістити міжнародні трейдери, зокрема швейцарська AXPO, яка також відкрила дочірню компанію в Україні і активно нарощує продажі газу.

Довідка EXPRO:

AOT Energy – приватний трейдер з продажу енергоносіїв. Компанія була заснована Альбертом Фрером у 1947р разом із заснуванням компанії TRANSCOMETAL для обслуговування металургійної промисловості. З тих пір TRANSCOR GROUP розширилася з вугілля на сиру нафту і нафтопродукти з придбанням міжнародного бренду ASTRA в 1980-х роках. Останніми роками ASTRA розширилася на нафтохімію, відновлювані джерела енергії та газ.

В Україні ТОВ «АОТ Енерджі Україна» було відкрито 17 липня 2017 року, а вже в листопаді було отримано ліцензію НКРЕКП на постачання природного газу. За даними EXPRO перший імпорт ТОВ «АОТ Енерджі Україна» відбувся наприкінці 2017 року одразу с трьох напрямків: Угорщини, Польщі та Словаччини. В той же період на посаді керівника української компанії Пйотр Жечко змінив Олександра Марченко. За попередніми даними у 2018 році АОТ Energy Poland SP на кордоні поставила майже 300 млн куб м газу 13 компаніям, третина обсягу – для НАК «Нафтогаз України». Всього з 2016 по 2018 роки до України було поставлено майже 700 млн куб м газу, з яких близько 290 млн – для ТОВ «ТД СОКАР Україна».

Альберт Фрер також мав інтереси в енергетичних компаніях Engie SA та Total SA. Крім ринку енергоносіїв Альберт Фрер був відомий як власник французьких виноробних господарств, зокрема Château Cheval Blanc, та співвласник разом з найбагатшою людиною Європи – Bernard Arnault власником групи LVMH (ТМ Louis Vuitton, Givenchy, Guerlain, Chaumet, Moët & Chandon, Hennessy та інші). Фрер був інвестором в компанії виробнику цементу LafargeHolcim, атлетичному виробнику взуття Adidas AG,  виробнику алкоголю Pernod Ricard SA та, мав довгострокове партнерство з канадською сім’єю Десмараїс (Desmarais), з якою він контролював компанію Pargesa Holding SA, що в Женеві володіє половиною брюсельської інвесткомпанії GBL. У 1994 році Король Альберт II Бельгії зробив його бароном. Фрер був найбагатшою людиною в Бельгії, його статки оцінюються у $5,8 млрд.

Помер Альберт Фрер 3 грудня 2018 у віці 92 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *