В Україні розроблено новий законопроект, який дозволить замістити 8 млрд куб м природного газу на рік, повідомляє прес-служба Держенергоефективності. Головна ціль проекту – внести корективи в законодавство, які дозволять створити ринок біометану.
Наразі згідно із Законом України «Про ринок природного газу» виробники очищеного біогазу мають право на отримання доступу до газотранспортних і газорозподільних систем за умови, що цей газ відповідає стандартам на природний газ. Втім, цього недостатньо для роботи ринку біометану, зазначають у Держенергоефективності.
Прийняття законопроекту дозволить: створити ринок біометану в Україні; скоротити імпорт природного газу; збільшити експорт біометану до країн ЄС; замістити природний газ у галузі виробництва теплової та електричної енергії; розширити можливості реалізації біометану для виробників; зменшити викиди парникових газів.
У пояснювальній записці до проекту, зазначено, що вже сьогодні можливо подавати біометан до ГТС або ГРМ, але виробник біогазу буде вважатись незалежним виробником природного газу в нерегульованому сегменті.
«Цей законопроект дасть змогу створити умови для зменшення імпортозалежності країни та збільшення використання місцевого палива. Адже потенціал заміщення природного газу біометаном в Україні складає близько 8 млрд куб м в рік, що дорівнює більше половини річного обсягу імпорту природного газу та понад чверті його загального річного споживання», – прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.