Проблему з декларування операцій з газом «митного складу» вирішено – «Укртрансгаз»

Питання щодо декларування операцій з природним газом, що зберігається в режимі «митний склад» вдалося врегулювати внаслідок оперативного діалогу між Державною митною службою України, Енергетичною митницею Держмитслужби, Оператором газосховищ України АТ «Укртрансгаз» (УТГ) та ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ). Про це повідомляє прес-служба УТГ.

Нагадаємо, у зв’язку з розходженнями в текстах законодавчих актів операції з газом з «митного складу» було фактично заблоковано з 1 по 5 квітня 2021р.

За словами УТГ, сторони погодили тимчасовий алгоритм спільних дій на період до прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії» від 16.12.2019р № 2553.

Так, з метою декларування та митного оформлення природного газу для вираження його обсягів в одиницях енергії (кВт·год) буде використовуватися коефіцієнт. Він розраховуватиметься окремо для кожної партії природного газу на основі показників сертифікатів якості по точках підключення за відповідний період переміщення через митний кордон України. Останню інформацію надаватиме ОГТСУ.

З 1 квітня 2021р під час поміщення та випуску природного газу у/з режиму «Митний склад» окрім одиниць енергії довідково буде зазначатися інформація про обсяг газу в одиницях об’єму (куб м).

«Зазначений алгоритм буде використовуватися тільки для декларування операцій та жодним чином не впливатиме на відносини між Оператором газосховищ України та замовниками послуг зберігання газу», – зазначили у УТГ.

Нагадаємо, з 1 квітня 2021р Енергетична митниця почала декларування природного газу, що зберігається в ПСГ в режимі «Митний склад», виключно в одиницях енергії (кВт·год ). Державний орган керується нормами, встановленими Законом України «Про митний тариф України» від 04.06.2020р № 674-IX, що вимагає здійснення додаткового обліку природного газу в одиницях енергії.

Разом з тим, на сьогодні не прийнято законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії» від 16.12.2019р № 2553, що передбачає такий перехід на облік в одиницях енергії з 1 травня поточного року. Документ пройшов обговорення в профільному комітеті Верховної Ради України та очікує на друге читання.

УТГ зазначає, що це стало причиною того, що Оператор газосховищ України та інші учасники ринку з 1 квітня не змогли виконати вимоги Енергетичної митниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *