Україна у березні скоротила експорт природного газу на 17% – до 165 млн куб м

Іноземні та українські компанії протягом березня 2021р у порівнянні з лютим скоротили обсяги експорту природного газу з українських ПСГ на 17% – до 165 млн куб м. Про це свідчать дані ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ). Разом з тим, у березні минулого року було експортовано близько 4,5 тис куб м.

Найбільше газу було експортовано до Угорщини – 70,6 млн куб м. Близько 54 млн куб м експортували до Словаччини. Також 10,2 млн куб м було експортовано до Польщі.

Крім того, у березні вперше розпочався експорт газу до Молдови. Загалом, протягом місяця було експортовано 30 млн куб м. За інформацією ExPro, газ експортував оператор ГТС Молдови Moldovagaz, який зберігав в українських ПСГ 50 млн куб м газу.

За перший квартал 2021р компанії експортували з України 597 млн куб м природного газу, в той час як у цей період минулого року – всього 2 млн куб м. За останні півроку було експортовано 950 млн куб м газу.

Сприятлива ринкова кон’юнктура була основним стимулом для експорту газу до Європи. Разом з тим, на початок квітня іноземні компанії все ще зберігають в українських ПСГ майже 5 млрд куб м газу.

Варто зазначити, що з 1 квітня експорт газу з України різко обвалився у 28 разів – з 6,3 млн куб м 31 березня до 0,2 млн куб м 1 квітня. Поставки до Угорщини та Молдови припинилися. Весь газ 1 квітня поставлявся до Словаччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *