ТБ «УЕБ» спільно з «Укртрансгазом» запустили торгівлю газом в ПСГ

ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) разом з Оператором газосховищ АТ «Укртрансгаз» (УТГ) запустили торгівлю природним газом у ПСГ шляхом купівлі-продажу короткострокових стандартизованих продуктів. Про це повідомляє прес-служба УЕБ.

Торгівля буде здійснюватися в секції короткострокового ринку природного газу ТБ «УЕБ». Взяти участь у торгах можуть замовники послуг зберігання, що отримали доступ до торгів в установленому ТБ «УЕБ» порядку.

Газ в ПСГ буде торгуватися у вигляді короткострокових стандартизованих продуктів в Енергетичній торговій платформі ТБ «УЕБ» в режимі двостороннього зустрічного аукціону (continuous trading). Угоди укладаються шляхом метчінгу, а їх виконання здійснюється з допомогою клірингової системи біржі, що інтегрована з системами оператора газосховищ та банку в т.ч. за рахунками ескроу.

Перед початком торгів учасники вносять гарантійні внески у розмірі 3% від вартості заявки (забезпечення підписання угод та підтвердження торгових сповіщень), а покупці вносять 100% вартості товару на свій рахунок ескроу. Біржа обмінюється інформацією з оператором газосховищ щодо замовників послуг зберігання (наявність природного газу, розподіленого робочого обсягу тощо). Після торгів ТБ «УЕБ» направляє торгові сповіщення УТГ, а після їх підтвердження здійснює розрахунки між сторонами.

УЕБ запрошує всіх учасників пройти акредитацію та долучатися до торгів природним газом в ПСГ на короткостроковому ринку. Учасники, що вже мають доступ до короткострокового ринку ТБ «УЕБ» зможуть отримати доступ за спрощеною процедурою

.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *