Україна у березні 2021р імпортувала найменше газу з ЄС за всю історію – 7,6 млн куб м

Україна протягом березня 2021р імпортувала з країн Європи 7,65 млн куб м природного газу, що є історичним мінімумом. Про це стало відомо з оперативних даних ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

У порівнянні з лютим Україна скоротила видобуток газу у 4 рази – з 28,9 до 7,65 млн куб м. При порівнянні з березнем минулого року обсяги імпорту обвалилися у 171 раз.

Основну частину імпортованого газу (98%) було поставлено за механізмом віртуального реверсу через ВТЗ «Берег» з Угорщини – 7,5 млн куб м. Решту газу (2%) було поставлено через ВТЗ «Україна-Польща» – 150 тис куб м. Поставки зі Словаччини не здійснювалося.

Середньодобовий імпорт газу був стабільний – близько 110-130 тис куб м на добу. Проте в останні дні спостерігалося зростання обсягів імпорту з Угорщини – до рекордних в останній день місяця 2,9 млн куб м. Це було пов’язано з імпортом газу за механізмом short-haul до «митного складу» українських ПСГ.

Малі обсяги імпорту були пов’язані з високими запасами газу в українських ПСГ, а також несприятливими для імпорту цінами на природний газ. Так, протягом всього березня газ в Україні торгувався значно дешевше, ніж у Європі.

За інформацією ExPro, найбільше газу з Угорщини у березні імпортувало ТОВ «Скела Терциум», а з Польщі – ТОВ «Енерджі інтернешнл груп трейдінг».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *