Запаси газу в ПСГ опустилися нижче минулорічного рівня

Запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) 6 квітня опустилися нижче минулорічного рівня. Так, станом на 6 квітня в ПСГ зберігається 15,796 млрд куб м газу, на 9 млн куб м менше, ніж в цей день минулого року. Про це свідчать дані АТ «Укртрансгаз» (УТГ).

Насамперед, це пов’язано з більш холодною погодою, ніж минулого року. Протягом всього березня 2021р Україна активно відбирала газ з ПСГ – всього близько 2,2 млрд куб м. В той же час, минулого року у березні було відібрано лише 131 млн куб м. Таким чином, відбір газу у березні перевищив минуорічний у 17 разів.

Окрім споживання, частина відібраного газу також йде на експорт до країн Європи (а у березні і до Молдови). Так, протягом березня було експортовано 165 млн куб.м. природного газу з «митного складу» українських ПСГ.

Відбір газу зі сховищ продовжується і з початком квітня – на рівні 28-38 млн куб м на добу. Минулого ж року, 4 квітня почався період закачування газу до ПСГ, коли заявки на закачування перевищували заявки на відбір.

Нагадаємо, на початку квітня 2021р іноземні компанії зберігали в українських ПСГ 4,98 млрд куб м газу у режимі «митний склад».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *