НКРЕКП запровадила річний газовий продукт для побутових споживачів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні 7 квітня запровадила річний продукт на ринку природного газу для побутових споживачів, прийнявши постанову «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП» (затвердження змін до Правил постачання та Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам).

За словами НКРЕКП, рішення направлене на забезпечення захисту прав побутових споживачів від цінових коливань на ринку природного газу. Побутовим споживачам надається можливість споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде пропонуватися постачальниками та діятиме у період з 1 травня поточного року по 30 квітня наступного року.

Усі постачальники зобов’язані у період до 25 квітня оприлюднити власні цінові пропозиції на річний продукт на наступний рік. Крім того, постачальники зможуть пропонувати інші комерційні пропозиції для споживання побутовим споживачам. Йдеться про місячні, сезонні, квартальні чи інші продукти.

Варто зазначити, що згідно прийнятої постанови, усі побутові споживачі, які використовують місячний продукт будуть автоматично переведені на річний продукт, який стане базовим.

«Запровадження річного продукту для побутових споживачів природного газу є надважливим рішенням. З 1 травня поточного року за замовчуванням буде введена річна ціна газу для всіх побутових споживачів. Це позбавить їх турбулентності щодо цінових коливань. При цьому процедура зміни постачальника залишається простою і відкритою, також передбачається можливість для споживача змінювати річний продукт на будь-який інший, що буде пропонуватися постачальником», – зазначив під час засідання Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *