Число трейдерів і енергопостачальників з початку війни скоротилось вдвічі

За перші півроку з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну кількість трейдерів і постачальників електроенергії скоротилась вдвічі.

Такі дані гендиректор АТ “Енергетична компанія України” (ЕКУ) Віталій Бутенко оприлюднив під час відкриття європейської конференції для енерготрейдерів ETCSEE у Відні, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.

“В умовах постійних обстрілів і руйнувань трейдинг як бізнес зазнав нищівного удару. Ліквідність багатьох компаній не витримала такого тиску. Ринок консолідувався, в основному вижили великі гравці зі значним запасом міцності. За перші півроку з початку повномасштабного вторгнення, кількість трейдерів і постачальників скоротилася вдвічі”, – навів невтішну статистику він.

Віталій Бутенко наголосив, що Україна в таких умовах не запровадила тотального адміністративного контролю, а зробила ставку на ринок, і вона виявилася успішною. Під час виступу він висловив думку, що Україна та Європа мають змінити парадигму партнерства в енергетиці для забезпечення безпеки єдиного європейського простору.

Віталій Бутенко також нагадав про плани України стати великим енергетичним хабом в Європі.

“У країни є потенціал, і вона залишається перспективним партнером, інтеграція з яким несе взаємний зиск”, – упевнений гендиректор “ЕКУ”.

В “ЕКУ” зазначили, що спікер від України та представник державної компанії вперше відкриває ETCSEE, що свідчить про підтримку України з боку енергопартнерів та її потенціал стати активним гравцем на європейських енергоринках.

ETCSEE є найвідомішою конференцією у сфері торгівлі енергоресурсами у Центральній та Південно-Східній Європі та проводиться за підтримки Європейської федерації енерготрейдерів (EFET). Цього року вона зібрала понад 500 представників енерготрейдингових компаній Європи.

Серед ключових тем ETCSEE-2023: подолання поточної енергетичної кризи; виклики наступної зими; питання енергетичної безпеки у регіоні та робота європейських енергоринків.

Одним із найважливіших питань стане реконструкція енергетичної інфраструктури України та вплив цього чинника на Європу.

Як повідомляла “Українська енергетика”, Акціонерне товариство “Енергетична компанія України” – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу, постачання та ринкової оптимізації споживання енергоресурсів для комерційних клієнтів. Компанія працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів.

100% акцій товариства належать державі Україна. Засновником компанії є Кабінет міністрів, повноваження з управління корпоративними правами у статутному капіталі компанії здійснює Міністерство економіки України.

На базі АТ “ЕКУ” створюється сучасна трейдингова платформа, що дасть можливість державі стати ефективним та конкурентоспроможним гравцем на енергетичних ринках України, Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *