D.Trading, європейська трейдингова компанія української Групи ДТЕК, отримала три з п’яти слотів регазифікації LNG, які оператор KN Energies запропонував на терміналі у Клайпеді (Литва) на 2027 р. Про це повідомляє ICIS із посиланням на компанію.
D.Trading отримав вікна для постачання LNG у лютому-березні, травні-червні та жовтні-листопаді 2027 р. Тендер відбувся у першій половині липня.
KN Energies пропонував до 5 TWh регазифікаційної потужності на рік, що відповідає п’ятьом стандартним партіям LNG та приблизно 475 млн куб. м природного газу. Отже, частка D.Trading може становити близько 3 TWh, або 285 млн куб. м газу.
«Забезпечивши регазифікаційні потужності у Клайпеді на 2026 та 2027 рр., ми створюємо надійний маршрут, який дає змогу постачати LNG зі світового ринку споживачам Центральної та Східної Європи, включно з Україною», – зазначив комерційний директор D.Trading у Європі Даніель Хакі.
У листопаді 2025 р. D.Trading доставила через Клайпеду першу придбану компанією на умовах FOB партію американського LNG. Газ завантажили на судно GasLog Houston на заводі Plaquemines LNG у Луїзіані. Після регазифікації ресурс спрямували до України та інших країн регіону.
Раніше KN Energies також розподілив понад 20 TWh довгострокових потужностей терміналу на період 2033-2044 рр. Їх забронювали литовська Ignitis, латвійська Latvenergo, норвезька Equinor, фінська Gasum і український «Нафтогаз».
