Ф’ючерсні ціни на газ у Європі досягли нового рекорду – €60,5/MWh

Ф’ючерсні ціни на ресурс жовтня (Front Month) у перші години торгів 13 вересня встановили новий історичний рекорд, досягнувши €60,5/MWh. Про це свідчать дані торгів.

У порівнянні з попереднім днем ціни зросли на 4,4%. З початку року ф’ючерсні ціни зросли уже у 3 рази, а у порівнянні з вереснем минулого року у 4,5 рази разів.

При переводі ціна становить близько $740/тис куб м (без ПДВ) або 24 000 грн/тис куб м (з ПДВ). Газ в Україні також дорожчає, проте все ще торгується дешевше, ніж у Європі. Так, у понеділок різниця між цінами на внутрішньому ринку та на європейському становила близько 2 000 грн/тис куб м або близько €5/MWh.

Причини росту цін залишаються тими ж – дефіцит газу на європейських ринках на фоні мінімально заповнених сховищ з наближенням опалювального сезону. Поки невідомо про точну дату запуску «Північного потоку – 2» і учасники ринку припускають, що «Газпром» може не забронювати потужності для транзиту газу через Mallnow на жовтень, а також додаткові гарантовані потужності через Україну задля пришвидшення сертифікації «Північного потоку – 2».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *