Ф’ючерсні ціни на газ у Європі вперше за 5 місяців впали нижче €30/MWh

Ф’ючерсні ціни Front Month (ресурс лютого) на нідерландському хабі TTF у ході торгів 15 січня впали нижче €30/MWh, що є найнижчим значенням за останні 5 місяців. У порівнянні з попереднім днем ціни знизилися майже на 7% – до €29,84/MWh.

Зупинка поставок катарського LNG через Червоне море після ударів США та Великобританії по хуситам не вплинула на європейські ціни на природний газ.

Ціни впали на фоні прогнозів підвищення температур наприкінці місяця, а також через значні запаси газу в ПСГ, що розвіювало будь-які занепокоєння щодо постачання газу та сумніви щодо проходження опалювального сезону.

Запаси газу в сховищах були на рівні 79,7% станом на 13 січня. Незважаючи на рекордні відбори (понад 900 млн куб м) під час похолодання в Північній Європі, у сховищах все ще зберігаються рекордні обсяги газу – близько 85,75 млрд куб м.

Аналітики та учасники ринку впевнені, що газу більш ніж достатньо для проходження опалювального сезону, так як попит з боку промисловості залишається слабким порівняно з минулими роками, а погода дозволяє заощаджувати газ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *