Група Нафтогаз за 9 місяців отримала 4,37 млрд грн збитку

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» за 9 місяців 2021 року отримала збитку у розмірі 4,37 млрд грн, що майже в 4 рази менше, ніж за відповідний період попереднього року, який становив 17,03 млрд грн. Про це повідомляється в щойно оприлюдненій консолідованій фінансовій звітності Нафтогазу за відповідний період.

Відзначимо, консолідована фінансова звітність включає в себе результати діяльності НАК «Нафтогаз України» як окремої юридичної особи та всіх підприємств, що контролюються компанією.

В компанії нагадали, що в опублікованій раніше фінансовій звітності НАК «Нафтогаз України» як окремої юридичної особи зафіксовано чистий прибуток у сумі 9,78 млрд грн за 9 місяців 2021 року. За відповідний період попереднього року – збиток 18,65 млрд грн.

Також в компанії відзначають, що, за даними консолідованої фінансової звітності, огляд якої на відповідність МСФЗ проводив зовнішній аудитор, чистий збиток у першому кварталі 2021 року становив 10,15 млрд грн, а в другому кварталі 2021 року, після зміни керівника компанії, вже був чистий прибуток у сумі 8,5 млрд грн. За весь попередній рік чистий збиток становив 19 млрд грн.

Національна компанія була прибутковою у 2019 році, але, якщо відняти прибутки від діяльності з транзиту газу, за яку в компанії тоді відповідав Юрій Вітренко, який зараз очолює компанію, то і у 2019 році Нафтогаз був би збитковим. Нагадаємо, Юрій Вітренко пішов з компанії на початку 2020 року і повернувся уже у якості керівника 29 квітня 2021 року.

«Це показує, що збитковість Нафтогазу є системною проблемою, яка до 2020 року ховалася за успіхами в діяльності з транзиту газу, включаючи успіхи у Стокгольмському арбітражі. У 2020 році та у першому кварталі 2021 року успіхів такого масштабу вже не було, і тому збитки вже не було чим перекрити. Цю системну проблему збитковості національної компанії ми зараз намагаємося вирішувати»,- наголосив голова правління Юрій Вітренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *