ЄС розглядає обмеження цін на газ у випадку перебоїв із поставками з Росії

Європейський Союз може обмежити ціни на природний газ, щоб уникнути “нестерпно високих” витрат, якщо Росія, найбільший постачальник у регіоні, значно обмежить або перекриє потік.

Європейська комісія розробляє заходи втручання на ринку енергоносіїв у рамках пакету заходів щодо заміщення імпорту російського газу після вторгнення в Україну. Згідно з проектом документа, з яким ознайомився Bloomberg News, він має рекомендувати узгодити загальні принципи для підготовки до масштабніших збоїв та надзвичайної ситуації в регіоні або в масштабах усього ЄС, коли ринки газу більше не можуть відповідати попиту та пропозиції.

Занепокоєння постачанням газу чинить тиск на європейські енергетичні ринки, оскільки Москва відповідає на санкції ЄС власними обмеженнями щодо деяких газових компаній у регіоні. Невизначеність щодо того, як імпортери з ЄС мають платити за російський газ, щоб уникнути порушення санкцій, також була головним болем упродовж кількох тижнів.

Якщо ситуація з газом стане критичною, запровадження “стелі” ціни (прайс-кепів) буде тимчасовим, а ринкова ціна повинна використовуватися якомога довше, йдеться в проєкті документу. Ухвалення Єврокомісією очікується 18 травня, але до того часу він ще може зазнати змін.

«Однією з можливостей було б обмежити ціноутворення під час цього сценарію, що дестабілізує, шляхом обмеження ціни на європейських газових біржах, але таке цінове обмеження, як правило, може вводитися по-різному і може втручатися на різних рівнях ланцюжка створення вартості газу», — заявила комісія. сказано у документі. «Якщо передбачено компенсацію, цей тип втручання може вимагати надмірного державного фінансування». ЄС дотримується політики відмовитися від коментарів щодо проектів пропозицій.

Крім того, документ містить низку короткострокових заходів для стабілізації ринку. Комісія також має намір дати зелене світло короткостроковим заходам захисту споживачів і компаній від високих цін на енергоносії. Вони включають:

–Дозвіл урядам розширювати регулювання роздрібних цін на природний газ
–Екстрена підтримка ліквідності для трейдерів сировинних товарів, що зіткнулися з вимогами високої маржі через значну волатильність ринку.
–Перегляд обмежень, що застосовуються до короткострокової волатильності у внутрішніх торгових правилах європейських газових бірж;
Передбачається, що заходи будуть тимчасовими та не застосовуватимуться після початку червня 2023 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *