Єврокомісія шукає шляхи позбавитися від російського палива

Будуть внесені пропозиції щодо максимально швидкого позбавлення Євросоюзу залежності від палива російської федерації.

Європейська комісія сьогодні, 8 березня розгляне варіанти позбавлення залежності від російського палива. Про це повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у Twitter.

“Завтра Єврокомісія внесе пропозиції щодо того, як швидко позбутися нашої залежності від російського викопного палива. Це означає диверсифікацію постачальників, перехід на LNG та трубопровідний газ, поповнення сил ЄС шляхом інвестування у відновлювані джерела енергії, а також підвищення енергоефективності”, – сказано у заяві фон дер Ляєн.

Вона додала, що ЄС також готує новий пакет санкцій проти російської федерації.

Нагадаємо, ціна на газ на біржі ICE Futures у понеділок, 7 березня, досягла нового історичного рекорду — 4181 доларів за тисячу кубометрів. Пізніше вона знизилася до 3174 доларів за тисячу кубів.

Ціни на газ на європейській біржі ростуть з весни 2021 року. Напередодні опалювального сезону вони зросли особливо стрімко, оскільки для тиску на Європу для запуску енергетичного проекту “Північний потік-2” “Газпром” ще з літа скорочував постачання газу до підконтрольних йому європейських газосховищ.

російський газовий монополіст відмовився бронювати додаткові потужності української ГТС, а “Північний потік-1” було зупинено на ремонт. Таким чином, перед опалювальним сезоном у ЄС було створено дефіцит газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *