Імпорт газу до України в липні перевищив 500 млн куб м

З початку місяця станом на 28 липня 2023р до України було імпортовано 510 млн куб м природного газу, як свідчать розрахунки ExPro. Це найвище місячне значення з вересня 2021р.

Найбільше газу в липні 2023р було імпортовано з Угорщини – 200,3 млн куб м або 39% усіх поставок. Імпорт газу з Молдови склав 129,1 млн куб м або 25% усіх поставок за місяць. Крім того, з Польщі було імпортовано 90,5 млн куб м (18%) та зі Словаччини 90,3 млн куб м (18%).

Майже весь газ, що імпортується у липні, йде на закачування до «митного складу» українських ПСГ. З початку місяця до «митного складу» було закачано 507 млн куб м імпортного газу. За інформацією ExPro, природний газ для закачування до українських ПСГ імпортують як українські, так і іноземні компанії, які помітно активізувалися з початком липня.

На фоні заповнення європейських ПСГ на 84,5% іноземні компанії розглядають українські сховища як альтернативу для зберігання природного газу. Вигідні тарифи на зберігання газу спонукають європейські компанії використовувати українські сховища. Тим не менше, ризики повномасштабної війни, а також наявні потужності в європейських ПСГ, поки стримують нерезидентів від активнішого використання ПСГ України.

За прогнозами ExPro, вже до середини серпня наповненість європейських сховищ може перевищити 90%, що стане черговим стимулом для використання українських ПСГ.

Загалом, закачування газу до українських сховищ у липні зросло, у окремі дні перевищуючи 50 млн куб м, що стало найвищим значенням з вересня 2020р. З початку місяця до сховищ закачано понад 1,2 млрд куб м природного газу, з яких 507 млн куб м імпортного ресурсу на «митний склад».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *