Імпорт газу до України з початку листопаду різко обвалився у 17 разів – до 308 тис куб м

Імпорт природного газу до України з початку листопаду різко обвалився у 17 разів – до 308 тис куб м 1 листопаду, найнижчого значення з кінця червня 2021р. Про це свідчать оперативні дані ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

Весь газ поставляється з Угорщини, натомість поставки з інших напрямків відсутні. Нагадаємо, газ з Угорщини імпортується за механізмом віртуального реверсу шляхом заміщення частини експортних поставок, які йдуть з українських ПСГ. Згідно номінацій, 2 листопаду імпорт складає близько 434 тис куб м.

Україна протягом жовтня 2021р імпортувала 155 млн куб м природного газу з Європи, у 4,3 рази менше, ніж у вересні. У порівнянні з жовтнем минулого року імпорт скоротився у 3,7 разів. Протягом всього місяця імпорт газу був стабільний – близько 4,97 млн куб м на добу.

Після припинення транзиту російського газу до Угорщини через Україну, основним імпортним напрямком стала Словаччина, звідки Україна у жовтні імпортувала 116 млн куб м газу (75% усіх поставок), у 3,4 рази більше, ніж у вересні. Поставки із Угорщини склали 37 млн куб м (24% усіх поставок), у 16 разів менше, ніж у вересні. Також 1,8 млн куб м (1% поставок) було імпортовано із Польщі, у 15,5 разів менше, ніж у вересні. За інформацією ExPro, майже весь газ імпортувала державна НАК «Нафтогаз України».

Україна протягом січня-жовтня 2021р імпортувала 2,5 млрд куб м природного газу, у 6 разів менше, ніж минулого року. Скорочення обсягів імпорту пов’язано із рекордно високими цінами цього року. Також це найнижче за останні 6 років, відколи почався імпорт газу з Європи. Основну частину газу було імпортовано Угорщини – 2,2 млрд куб м (86% усіх поставок), зі Словаччини – 285 млн куб м (11%) та з Польщі – 71 млн куб м (3%). Значну частину газу імпортувала НАК «Нафтогаз України», а також ТОВ «ЙЕ Енергія» (на початку року для газозбутових компаній).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *