Кабмін схвалив новий проєкт підвищення акцизу на пальне

Уряд схвалив новий проєкт Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку”.

За інформацією представника Кабміну у Верховній Раді Тараса Мельничука, законопроєкт спрямований на виконання статті 353 Угоди про асоціацію і додатка XXVIII до глави 4 “Оподаткування” розділу V “Економічне і галузеве співробітництво” Угоди про асоціацію та має на меті наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС.

Проєктом закону, серед іншого, пропонується встановлення нових розмірів ставок акцизного податку на пальне, ураховуючи їх мінімальний рівень, відповідно до Директиви 2003/96/ЄС, які набиратимуть чинності з 1 січня 2028 року.

Зокрема, пропонується встановити такі ставки акцизного податку:

• на бензини – 359 євро за 1000 л;
• на газойлі (дизельне пальне) – 330 євро за 1000 л;
• на скраплений газ – 277 євро за 1000 літрів.

Водночас передбачено графік щорічного збільшення таких ставок з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року (включно) з огляду на загальну різницю між розмірами ставок, передбачених станом на 1 січня 2028 року, та розмірами ставок акцизного податку, передбаченими чинним законодавством.

Як повідомляла “Українська енергетика”, в березні Кабінет міністрів уже схвалював проєкт Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку”. Але з того часу уряд так і не подав документ на розгляд Верховної Ради.

Підвищення акцизів на пальне дасть можливість збільшити надходження до бюджету країни, але призведе до зростання вартості бензину та дизпалива для споживачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *