Кабмін затвердив порядок організації продажу газу приватного видобутку на біржі

Кабінет міністрів України на засіданні 12 січня затвердив порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку (приватними компаніями) на біржі для задоволення потреб соціальної сфери.

Відповідно до постанови №19 від 12 січня 2022 року, Міністерство енергетики має затвердити персональний склад комітету з нагляду за біржовими торгами.

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-organizaciyi-ta-provedennya-birzhovih-torgiv-z-prodazhu-prirodnogo-gazu-t120122?fbclid=IwAR3u0hX4Q5Gk7HXa4psvTqJnC8m39dlvm7eWzFRIb_BdlViBKcL_9SgCotM

Як повідомлялося, Мінагрополітики затвердило список з 6 803 підприємств які отримають природний газ за пільговою ціною.

Нагадаємо, що 30 грудня 2021р Кабмін прийняв постанову №1435, якою встановив «на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022р» граничний рівень надбавки до ціни природного газу власного видобутку (без урахування рентних платежів) на рівні не більше 24% при його постачанні компаніям, котрі займаються виробництвом продовольчих товарів із переліку товарів, які мають істотну соціальну значущість. Торгівельну надбавку на постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб вищезгаданих суб’єктів господарювання встановлено на рівні не вище ніж 1%. 20% обсягу видобутого приватниками природного газу внесено до переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках.

Згідно постанови Кабміну, газ продаватиметься на ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ).

За розрахунками ExPro щомісяця приватні видобувники будуть змушені продавати на біржі близько 80-90 млн куб м природного газу.

Нагадаємо, що Асоціація газовидобувних компаній виступила з критикою ініціатив Уряду, наголошуючи, що державне регулювання ціни на видобутий газ – це абсолютно неринковий механізм, через який, Україна може втратити власний газовидобуток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *