МГУ припинило повноваження гендиректора Оператора ГТС України

АТ “Магістральні газопроводи України” (МГУ) припинило повноваження генерального директора ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” Сергія Макогона.

“16 вересня 2022 року рішенням єдиного учасника ТОВ “ОГТСУ” було припинено повноваження генерального директора ОГТСУ Сергія Макогона”, – йдеться у повідомленні на сайті МГУ.

Сергій Макогон вважає це рішення дуже безвідповідальним і таким, що ставить під загрозу енергетичну безпеку країни.

“Перебуваючи у відрядженні несподівано дізнався, що МГУ мене звільнило у минулу п’ятницю. Чотири голоси проти одного. Поки не зрозумів з яких причин”, – написав він у Facebook.

Через один день, Сергій Макогон написав у фб,  що таке рішення – це спроба заблокувати реформу корпоративного управління ОГТСУ. За його словами, за кілька тижнів планувалося взагалі ліквідувати АТ «Магістральні газопроводи України» та звільнити всіх членів наглядової ради АТ «Магістральні газопроводи України». В ОГТСУ планувалося створити власну наглядову раду, яка і мала б обрати нове керівництво ОГТСУ на відкритому конкурсі.

Проект рішення активно розроблявся Міністерством Економіки відповідно до цільової моделі корпоративної реформи ОГТСУ, яку розробили консультанти Світового Банку з залученням Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Звісно АТ «Магістральні газопроводи України» не хотіло чекати своєї ліквідації та втрати посад та заробітку. Тому вирішили діяти ва-банк та звільнити мне як основного промоутера цієї реформи, а потім намагатись заблокувати її проведення або максимально затягнути.

Такі сигнали я вже бачу на сайті АТ «Магістральні газопроводи України»: Підготовлено проєкт відповідного закону, який покликаний усунути ризики, наявні перешкоди та забезпечити швидку реалізацію спільної позиції усіх стейкхолдерів про необхідність переходу до моделі єдиної компанії. Необхідність прийняти новий закону означає можливість похоронити реформу від куполом ВРУ на роки. Хоча наразі передбачалося провести реформу без будь-яких змін до законів. 

Як повідомляла “Українська енергетика”, Сергій Макогон керує ОГТСУ з моменту створення у 2019 році. Цьогоріч він вступив у конфлікт із наглядовою радою МГУ, що володіє “Оператором ГТС”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *