Міненерго отримало повноваження щодо управління ОГТСУ

Кабінет міністрів передав повноваження щодо управління корпоративними правами ТОВ “Оператор ГТС України” Міністерству енергетики.

Повноваження передано від ліквідованого “Магістральні газопроводи України”, повідомив про прийняте у п’ятницю на засіданні уряду рішення представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

“Передано, відповідно до положень закону “Про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України”, Міністерству енергетики повноваження з управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю “Оператор газотранспортної системи України”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляла “Українська енергетика”, наприкінці липня поточного року Верховна Рада прийняла законопроєкт про оптимізацію структури ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”.

Нагадаємо, що при створенні “Магістральних газопроводів України” передбачалось, що ця компанія стане оператором ГТС України.

Водночас у процесі анбандлінгу НАК “Нафтогаз України” створила ТОВ “Оператор ГТС України”, якому і було передано функції “Укртрансгазу” з управління ГТС. Зі свого боку ОГТСУ було передано у власність “Магістральним газопроводам України”.

У затвердженому у квітні 2023 року меморандумі між Міжнародним валютним фондом і Україною стоїть завдання до кінця липня передати акції “ОГТСУ” від “МГУ” безпосередньо Міністерству енергетики України з відповідною зміною статуту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *