Молдова відкриває віртуальний реверс газу з ГТС України для усіх гравців

Уряд Молдови схвалив зміни до законодавства, що відкривають всім компаніям можливість користуватись послугою віртуального реверсу газу (backhaul) у точці з’єднання з Україною.

“Нарешті і для українських замовників послуг відкривається можливість транспортування Трансбалканським коридором газу неросійського походження: з LNG-терміналів у Греції та Туреччині або газу азербайджанського видобутку”, – йдеться у повідомленні АТ “Оператор ГТС України” (ОГТСУ).

Раніше цей механізм використовувався переважно замовниками із самої Молдови.

Для міжнародних партнерів України цей крок також відкриває можливість зберігати в українських підземних сховищах газ, доставлений в LNG-термінали у Греції чи Туреччині.

“Це важливе рішення і для безпеки постачання та розвитку ринку газу України, і для планування довгострокового бізнесу всього регіону з використанням інфраструктури Молдови. Воно без сумніву сприятиме безпеці постачання газу у країни Центрально-Східної Європи. Можливість відкрилась, а чи скористаються нею –залежить від трейдерів та наявного ресурсу за маршрутом”, – прокоментувала зміни у молдовському законодавстві директорка з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями ОГТСУ Ольга Бєлькова.

Молдовський оператор газотранспортної системи з 28 вересня 2022 року підтвердив номінації на здійснення транспортування газу у вигляді віртуального реверсу (backhaul) по точці з’єднання “Гребеники”. Впровадження віртуального реверсу Молдовою відкриває шлях до транспортування природного газу Трансбалканським коридором в обох напрямках

Потенційна потужність Трансбалканського коридору складає до 20 млрд куб. м на рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *