Молдова звернулася по допомогу до ЄС у зв’язку зі скороченням поставок газу від «Газпрому»

Молдова звернулося по допомогу до країн ЄС після скорочення поставок російського газу від «Газпрому» з початком жовтня. Країна не хоче укладати новий контракт з «Газпромом» за новими високими цінами і планує домовитися про угоду з Румунією. Про це повідомляє Financial Times.

Зокрема, країна просить надати екстрені поставки газу. Минулий контракт закінчився 30 вересня, ціна газу по ньому була $200/тис куб м, натомість зараз країна купує газ по ринковій ціні у $790/тис куб м.

За словами віце-прем’єра Молдови Андрея Спіну ціни «не виправдані і нереальні для Молдови». Спіну також зазначив, що Молдова веде перемовини з «Газпромом» щодо нового контракту, проте також вивчає «альтернативні маршрути поставок газу» з Росії, Румунії, України та інших країн ЄС.

Як повідомляло ExPro, Молдова у жовтні зіштовхнулася із дефіцитом природного газу у зв’язку із скороченням поставок. Фактично, країна отримує близько 54 млн куб м газу щодоби, що складає 67% із необхідних 80 млн куб м. Таким чином, добове споживання у жовтні перевищило фактичні поставки газу. Країна покриває дефіцит газу за рахунок ресурсу з магістральних газопроводів, що призводить до зниження тиску у них.

Moldovagaz звернулося до споживачів із проханням скоротити обсяги споживання газу, зокрема переходити на альтернативні види палива. Насамперед, компанія просить цукрові заводи переходити на використання мазуту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *