На ринку газу утворився ланцюг боргів на понад 200 мільярдів гривень. Чим це загрожує?

Як сформувалася багатомільярдна заборгованість та як виходити з кризи? В уряду немає рішення.

Український ринок природного газу загруз в боргах. На жовтень поточного року, сума яку винні десятки великих та малих компаній вже перевищила 200 млрд грн. І з кожним днем ця цифра лише збільшується.

Як і у випадку з ринком електроенергії, у переліку боржників і тих, кому винні – ледь не всі учасники галузі: НАК “Нафтогаз”, “Оператор ГТС”, “Укртрансгаз”, комунальні підприємства теплокомуненерго (ТКЕ), теплоелектроцентралі (ТЕЦ), облгази, газзбути, а також населення.

Загалом проблема наявності заборгованості в розрахунках за блакитне паливо для України не нова, але після початку великої війни вона набула небачених до цього масштабів. Що з цим робити?

Завдання мінімум – принаймні зупинити нарощування боргів, а згодом спробувати повністю розв’язати проблему із розрахунками. В ідеалі – не допустити повторення сьогоднішньої кризи в майбутньому.

Але останнє стане можливим лише після повної лібералізації ринку та переходу на ринкові рейки, до якої, судячи з усього, поки не готові ані уряд, ані населення.

Лінк на статтю:

https://www.epravda.com.ua/publications/2023/12/6/707370/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *