“Нафтогаз” домовився про резервування додаткових обсягів газу для України

НАК “Нафтогаз України” заявляє про досягнуту під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі домовленість із провідними нафтогазовими компаніями про резервування для країни додаткових обсягів газу.

“Чудові новини з Давосу – газу вистачить! Домовилися про резервування додаткових обсягів газу, необхідних Україні для завершення цьогорічного опалювального сезону”, – написав голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов на своєї сторінці у Facebook.

За його словами, під час Всесвітнього економічного форуму World Economic Forum він мав конструктивні зустрічі з міжнародними установами та провідними енергетичними компаніями. В результаті цих та попередніх домовленостей є такі наступні новини:

– з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) домовилися про механізми фінансування закупівлі необхідних Україні додаткових обсягів газу;
– з ЄБРР, Норвегією, США, Німеччиною, Францією, Канадою та Великою Британією домовилися про фінансування закупівлі;
– з провідними нафтогазовими компаніями домовилися про резервування необхідних обсягів.

Олексій Чернишов подякував партнерам за потужну підтримку України та її енергетичного сектору.

Як повідомляла “Українська енергетика”, сезон відбору газу 2022/2023 років стартував 7 листопада 2022 року. Це найпізніший офіційно зафіксований в Україні початок відбору газу за останнє десятиліття. Зазвичай опалювальний сезон в країні закінчується у першій половині квітня.

Станом на кінець жовтня запаси газу у підземних сховищах (ПСГ) України становили 14,2 млрд куб. м. У червні 2022 року Кабінет міністрів доручив профільним відомствам та компаніям накопичити до зими 19 млрд куб. м газу та 2-3 млн тонн вугілля.

Нафтогаз домовився про резервування додаткових обсягів газу для України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *