“Нафтогаз” оцінює потребу в імпорті газу цієї зими у 3 млрд куб. м

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов оцінює потреби країни в імпорті газу у нинішній опалювальний сезон в 3 млрд куб. м.

“Відповідно до попередніх розрахунків Міненерго, враховуючи військові ризики, для генерації електроенергії на період опалювального сезону необхідно додатково до 3 млрд кубів газу, що у грошовому еквіваленті на сьогоднішній день – понад 4 млрд доларів США. У цьому нам потрібна допомога наших іноземних партнерів”, – заявив Олексій Чернишов на зустрічі з послами G7 та делегацією Європейського Союзу.

Він нагадав, що за час повномасштабного вторгнення країна-агресор зруйнувала понад 300 об’єктів енергетичної інфраструктури.

“Лише 17 листопада росія поцілила у понад 10 об’єктів з видобутку газу, вони складають третину національного видобутку. Водночас наша компанія відповідає за забезпечення газом більшості споживачів”, – додав голова правління “Нафтогазу”.

Олексій Чернишов зазначив, що вважає одним із першочергових своїх завдань на посаді очільника “Нафтогазу” – відновлення довіри іноземних партнерів і тримачів євробондів до компанії.

“У перший день на посаді я направив офіційний запит до Кабінету міністрів України про поновлення конкурсу на посади членів наглядової ради компанії. Для “Нафтогазу” важлива відповідність цього процесу стандартам ОЕСР. Ми працюємо над тим, щоб компанія отримала професійне прозоре керівництво”, – уточнив він.

Сторони також обговорили стратегію “Нафтогазу” щодо партнерства з іноземними урядами та бізнесом.

“Нафтогаз” відкритий до зміцнення співпраці з нашими іноземними партнерами. Ми пропонуємо урядам та бізнесу держав-членів Великої сімки та ЄС співпрацю щодо видобутку вуглеводнів в Україні”, – додав голова правління компанії.

На зустрічі були присутні пані посол Федеративної Республіки Німеччина Анка Фельдгузен, посол Японської Держави Мацуда Кунінорі, посол Італійської Республіки П’єр Франческо Дзадзо, пані посол Канади Лариса Ґаладза, посол Франції Етьєн де Понсен, пані посол Сполучених Штатів Америки Бріджит Брінк, пані посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Мелінда Сіммонс та голова Делегації ЄС в Україні Матті Маасікас.

Як повідомляла “Українська енергетика”, сезон відбору газу 2022/2023 років стартував в Україні 7 листопада. Це найпізніший офіційно зафіксований початок відбору газу за останнє десятиліття.

Запаси природного газу у підземних сховищах (ПСГ) України станом на 2 листопада сягали 14,7 млрд куб. м.

На початку літа Кабмін доручив “Нафтогазу” накопичити до старту опалювального сезону у газосховищах щонайменше 19 млрд куб. м блакитного палива. Тоді уряд прогнозував видобуток газу цього року у 16-19 млрд куб. м, споживання – від 21 до 24 млрд куб. м. Відповідно, 2-5 млрд куб. м газу планувалося імпортувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *