“Нафтогаз” переходить на нові контракти з постачальниками газу населенню, – Вітренко

НАК “Нафтогаз України” з 1 жовтня почав поставки газу для населення в рамках балансує групи, переукласти контракти зі збутовими компаніями на нових умовах.

Про це голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

“Відтепер практично весь сегмент поставок газу населенню почав працювати в складі балансує групи, створеної національною компанією” Нафтогаз “. Це складний, але важливий крок у правильному напрямку – стійкого розвитку ринку газу”, – написав Вітренко.

Він пояснив, що балансує група – це об’єднання учасників ринку, в якому визначено договором учасник (в даному випадку “Нафтогаз”) несе відповідальність за баланс (в даному випадку газу) для всіх інших учасників.

“У балансуючу групу входять постачальники побутовим споживачам (населенню). За портфель балансування, куди включаються відбори тільки побутових споживачів (в них окремі ЕІС) несе відповідальність перед ОГТСУ” Нафтогаз “. У” Нафтогазу “договори, за якими ми продаємо постачальникам ті обсяги, які відбирають їх побутові споживачі “, – уточнив Вітренко.

Він підкреслив, що ціна газу для всіх компаній в рамках Балансуючої групи встановлена ​​на рівні ціни, яка була встановлена ​​”Нафтогазом” для компанії “Йе Енергія” попереднім керівництвом НАК на чолі з Андрієм Коболєва – 7,42 грн. Вітренко пояснив, що для ряду компаній це означає зниження ціни, однак назвав його справедливим.

Глава “Нафтогазу” підкреслив, що в нових контрактах встановлена ​​заборона на перепродаж призначеного для населення газу промисловим споживачам.

“Хоча залишається ризик” мертвих душ “, проблеми з нарахуваннями (аллокации) через відсутність онлайн лічильників, несумлінність як споживачів, так і облгазів. Ці проблеми не нові, і їх рішення зараз має стати одним із пріоритетів”, – зазначив Вітренко.

Він уточнив, що нові контракти діють до травня.

“Згідно з планом, потім все перейдуть на біржову торгівлю. Зауважу, що це вимагає централізованого клірингу та ліквідності річних контрактів, без чого такий перехід буде лише імітацією. Ну і потрібно забезпечити повну інтеграцію даних і діджіталізацію процесів в трикутнику” платіжка – адресна допомога – платоспроможність споживачів “, – написав глава правління” Нафтогазу “.

Коментуючи фінансову стійкість нової моделі, він пояснив, що “портфель власного видобутку і поставок саме для потреб населення (через постачальників і ТКЕ) є відносно збалансованим”, що і дозволяє укладати контракти з річною фіксованою ціною.

В Асоціації постачальників енергоресурсів агентству Інтерфакс-Україна підтвердили, що у всіх її членів, що постачають газ населенню, підписаний контракт з “Нафтогазом” на закупівлю газу.

Як повідомлялося, 27 вересня Кабінет міністрів схвалив основні напрямки діяльності НАК “Нафтогаз України” на 2 021 додатково до раніше затверджених на довгострокову перспективу.

Зокрема, новим напрямком роботи “Нафтогазу” стало створення балансують груп для постачальників природного газу побутовим споживачам, учасники яких можуть купувати газ у НАК в обсягах, достатніх для покриття потреб населення, на недискримінаційних (рівних) умовах і за фіксованою ціною на період до 1 травня 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *